A - Mužstvo zápasy

BĚL – FCVB 2:3 – Z Bělčic se třemi body v zádech

Bělčice – Hodiny odbíjí tři hodiny a start utkání se blíží. Domácí připraveni, rozhodčí také, jen hráči Vlachova Březí schází. Takto by se dal popsat start sobotního utkání, který se kvůli zdržení našeho autobusu musel o pár minut odložit.

Ani tato úsměvná událost však na klucích nebyla znát a už po sedmi minutách se Kozlíci ujali vedení, když si Bízkův rohový kop srazil do vlastní sítě Lukáš Mála. Domácí se ovšem mohli dočkat rychlého vyrovnání v 16. minutě. Rážův přímý kop však po přizvednutí zdi skončil těsně mimo a následný rohový kop pouze proplachtil vápnem Vlachova Březí. Na vyrovnávací branku se tak čekalo až do 27. minuty, kdy Lukáš Mála přetlačil Martina Kuklu, následně v souboji s brankářem Koubou zachoval klid na kopačce a poslal míč přesně k tyči. Remízový stav utkání však vydržel v Bělčicích pouhých třicet vteřin, než Kozlíkům vrátil vedení Michal Novotný, který se nebál zatlačit na domácí obranu a využil jejího zaváhání. Jednobrankový náskok mohl navýšit Michal Hojdekr, ani jedna z jeho hlaviček však v bělčické brance neskončila. V samotném závěru poločasu mohl podruhé utkání vyrovnat Jakub Houda. Domácího útočníka ovšem na poslední chvíli zastavil dobrou obranou prací Martin Kukla.

Třetí branka kluků tak přišla až na začátku druhého poločasu, konkrétně ve 47. minutě. Rohový kop sice domácí Ráž přizvedl, pouze však na hlavu Jana Lukeše, který překonal brankáře Skalu hlavičkou do protipohybu. Zdálo se být rozhodnuto, v 63. minutě ovšem vykřesal domácí naději na body Jakub Houda, který společně s Ondřejem Pácou využil rychlý protiútok. Domácí se snažili o potřebné vyrovnání, když ovšem ani pokus Ježka z 81. minuty neskončil v síti, bylo rozhodnuto. Kluci tak nakonec po patáliích na cestě vyloupili Bělčice a zvítězili poměrem 3:2. 

OHLASY

FCVB (Z domácí kabiny): Po velice kuriózní cestě do Bělčic jsme vstoupili do utkání tím nejlepším možným způsobem a i po vyrovnání jsme si vzali hned vedení zpět. Zbytečně jsme si ovšem závěr utkání zkomplikovali inkasovanou brankou a neproměňováním našich šancí. Tři body z Bělčic jsou však velice cenné.  

Bělčice (Luboš Krameš – trenér): Porazili jsme se sami. Soupeř nás překvapil, byl lepší a zaslouženě zvítězili, i přes naši snahu aspoň utkání zremizovat.

FOTO

Tereza Běhounková