A - Mužstvo zápasy

Ve Lhenicích Áčko neuspělo

Lhenice – Po utkání v Nebahovech čekal na naše kluky druhý přípravný zápas, tentokrát se Lhenicemi. Utkání za ideálního počasí nabídlo šest branek, většinu však vstřelili domácí.

Úvod utkání však zvládli lépe naši borci a ve 13. minutě se dostali také do vedení. Martínek si nejprve poradil se soupeřovým obráncem a následně poslal přesný míč na Romana Laudu, který přeloboval brankáře domácích a poslal Kozlíky do vedení.  Lhenice mohly odpovědět o pět minut později po rohovém kopu, ránu z bezprostřední blízkosti však Kouba dokázal zlikvidovat. Vyrovnání se tak hojný počet diváků dočkal až ve 31. minutě opět po rohovém kopu, který tentokrát uklidil do sítě na zadní tyči nikým nehlídaný kapitán domácích Martin Fišer. Do konce poločasu navíc dokázali domácí stav utkání otočit, když se po přihrávce na hranici ofsajdu prosadili Jakub Máčl ze samostatného úniku.

Druhý poločas začal pro domácí nejlépe jak mohl a v 53. minutě nařídil sudí Marek po zákroku Adama Novotného pokutový kop. K tomu se postavil brankář Jiří Růžička ml., který penaltu s přehledem proměnil, poslal Koubu na druhou stranu a navýšil vedení Lhenic. Rozhodující moment utkání nastal v 65. minutě. Nejprve Bízek našel před brankou volného Plachtu, který však svojí šanci trestuhodně zahodil a z následného protiútoku zvýšil domácí Zdeněk Jedlička na 4:1. Utkání nakonec skončilo vítězství domácích Lhenic poměrem 5:1, když se o poslední branku postaral po centru z levé strany Michal Mahák.

I přes tento výsledek je ale nutné dodat, že kluci podali lepší výkon než v Nebahovech a nezbývá nic jiného, než si první vítězství v roce 2024 připsat v prvním mistrovském utkání proti Dražejovu. 

Foto: Jan Klein