A - Mužstvo zápasy

ŠTĚ – FCVB 0:2 – Štěkeň vyloupena! Prosadili se Toncar s Mrázem

Štěkeň – Na neděli vyšel na kluky další zápas 1.B třídy, ke kterému zajížděli svěřenci Františka Fencla na půdu nováčka ze Štěkně.

Na pokropeném pažitu dali o sobě vědět první domácí, kteří se už v prvních vteřinách hnali do zakončení. Míč však pouze proletěl malým vápnem, a tak řada tak přišla na Kozlíky. Jako první ve žlutém dresu zahrozil Adam Novotný, jehož ránu brankář Beneš zvládl vyboxovat. Šance střídala šanci a v 10. minutě se po dobré práci Toncara dostal míč až k nohám Michala Novotného, jehož zbrklé zakončení ovšem mířilo vysoko nad branku.  To na druhé straně mířil správně do prostoru branky kapitán Kynkor, jeho úmysl však vystihl Kalčík, který odhlavičkoval míč mimo nebezpečné území. Na řadu tak přišla 27. minuta. Kouba svojí rozehrávkou našel Bízka, který milimetrovou přihrávkou našel Jana Toncara, jenž zachoval při zakončení chladnou hlavu, přehodil vyběhnuvšího brankáře Beneše a poslala Kozlíky do vedení. Vedení mohl navýšit o pár minut později Hojdekr, jeho rána „béčkem“ ovšem mířila též vysoko nad horní tyč. V závěru se domácí pokusili o dva rychlé protiútoky, v obou případech však obrana perfektně zafungovala.

Druhý poločas ovšem přinesl úplně jiný příběh a na hřišti bylo jiné domácí mužstvo, které se hnalo za vyrovnáním. V 68. minutě se už většina přítomných fanoušků radovala, od vyrovnání však domácího Spišského zastavilo břevno. V 74. minutě se naopak z hraničního ofsajdového postavení vydal vstříc brankáři Koubovi Sobolčik, Kouba ovšem situaci ustál a kličku domácího hráče přečetl. V 82. minutě tak zákonitě přišel za nevyužité šance trest. Bízek vybojoval míč, který posunul na střídajícího Lukeše. Ten zapnul svojí „pračku“, poslal domácího obránce na párek v rohlíku a předložil míč přímo k nohám Radka Mráze, který poslal kluky do trháku. V závěru mohli domácí ještě korigovat, výborného Koubu ovšem podruhé zachránila branková konstrukce. 

Vítězství 2:0 ze Štěkně tak přineslo pokračování naší jarní neporazitelnosti, která nás navíc posunula už pouze o bod na druhé Střelské Hoštice. 

OHLASY

FCVB (Z domácí kabiny): V první půli jsme byli lepším týmem a spoustu šancí jsme nedokázali využít. Naopak ve druhém dějství nás domácí zatlačili a my přestali hrát naší hru. Naštěstí nás podržel brankář Kouba a střídající Lukeš s Mrázem přinesli na hřiště druhý gól. Domácí nastřelili dvě břevna. Závěrem musíme pochválit i hlavního sudího Braťku, který se svými asistenty zvládl utkání na výbornou.

Štěken (Jan Maršala – hlavní trenér): V neděli jsme na domácí půdě přivítali FC Vlachovo Březí. Do zápasu jsme šli pro vítězství na domácí půdě. Již v první minutě jsem měli gól na kopance ale štěstí nám nepřálo. Poté do hry nastoupili hosté a vytvořili několik šancí. První gól dal Jan Toncar když přehodil našeho gólmana. Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivně a hosty přehrávali. Šance jsem si vytvořili ale branková konstrukce nám byla překážkou. Když jsme dvakrát orazítkování břevno a neproměnili samostatný nájezd. Na závěr přišli hosté a po naší chybě nás potrestali druhým gólem. Jak říci nedáš, tak dostaneš.