A - Mužstvo zápasy

Otočka ve druhé půli nám přisoudila tři body

Po utkání béčka v sobotu odehrálo své utkání, přes víkendové trable s deštěm, i naše áčko. Na výborně připraveném hřišti v Záblatí se nehrál v první půli moc pohledný fotbal. Prachatičtí sice drželi víc míč, ale ve finální fázi si nevěděli rady. Až do 33. minuty, kdy Kukla netrefil míč hlavou, Kasík ho získal a po zbytečném vyběhnutí Kautmana z brány dokázal zakroutit těsně balón do sítě. Naše jediná přesná střela na bránu přišla až těsně před půli z kopaček Toncara.

Druhý poločas přinesl zlepšení a hra se vyrovnala. Navíc po hodině hry napřáhl za vápnem Daniel a nechytatelnou střelou vyrovnal. v 65. minutě jsme se mohli ujmout vedení, ale Hubáček tváří tvář domácímu brankáři nedal a při následné hlavičce se srazil hlava na hlavu s obráncem. Tahle akce byla začátkem divoké pasáže, kdy následně domácí Kovář mířil vedle, Martínek z přímého kopu našel jen brankářovo náruč a vše zakončila rána Hrbka do spojnice. Pět minut před koncem zápasu jsme dostali možnost dalšího přímého kopu. Laudův centr propadl na zadní tyč, kde vrátil Toncar míč před bránu a osamocený Bízek nás poslal do vedení. Domácí vše vrhli do útoku, ale nic už nezmohli. Navíc v 90. minutě aktivní Lauda vybojoval míč, poslal ho do úniku na Bartůňka a ten centrem přes šířku vápna našel na druhé straně osamoceného Hubáčka.

Ze Záblatí tak, díky zlepšenému výkonu ve druhé půli, vezeme tři body za vítězství 3-1.