Šumavské Hoštice – FC VLACHOVO BŘEZÍ

sobota 26. září 2020

1:5 (0:3 – poločas)

Branky našich borců: Radek Mráz 2 x, Jan Toncar 1x, Jan Hubáček, Michal Hojdekr 1x

 

SESTAVA:

Brankář: Uher Obrana: Daniel, Kužvart, Psutka st.,Lauda R. Záloha: Mráz, Hojdekr, Hubáček, Toncar Útok: Stupár, Brzobohatý

Střídající: Bízek, Kukla

 

V sobotu 26.9. se odehrálo 5. mistrovské utkání podzimní části Okresního přeboru mužů. Naši chlapci bojovali za velmi sychravého počasí o 3 povinné body na hřišti Šumavských Hoštic. Začátek utkání byl z naší strany přinejmenším slabý! Dvacet minut jsme na soupeře jen koukali. Absence napadání a naopak nabíhání při zisku míče vedla diváky tohoto zápasu k zamyšlení: „Je tým z Vlachova Březí týmem, který chce hrát o postup?“ Naštěstí těch 20 minut bylo způsobeno nejspíše tím špatným počasím a chlapcům trvalo delší dobu, než-li se zahřáli. Již 3 utkání hrála naše obrana v pozměněné obraně a na její hře je to znát. Ne že by dělala vysloveně velké chyby, ale nesouhra je znatelná. V 17. minutě otevřel skóre v náš prospěch Hojdekr po střele Toncara (1:0). Honza Toncar byl opět vynikající. Neustále svým pohybem dává nabídku svým spoluhráčům, především pak záložníkům, a ke škodě celého družstva nebývá často vyslyšena. Po půl hodině hry velmi chytře uvolnil Brzobohatý Mráze a ten podélnou střelou nedal brankáři hostí šanci (2:0). Těsně před přestávkou ve 39 min. se trefil Hubáček po asistenci Stupára a tak se do šaten šlo za stavu 0:3.

Druhý poločas byl zcela v naší režii. Až na pár málo okamžiků, kdy jsme chlapce ze Šumavských Hoštic nechali zaútočit, jsme ovládli soupeřovu polovinu hřiště. Převaha našeho týmu na hřišti byla znatelná. I když v 71. minutě snížil soupeř na 1:3, tak v 76 minutě se podruhé trefil po přihrávce Brzobohatého Mráz a o vítězi utkání bylo rozhodnuto. V 89. minutě se velmi důrazně dral do soupeřovo 16-tky Stupár, byl faulován a penaltu proměnil Toncar (1:5). Jelikož každý zápas zmiňuji ty hráče, kteří z naší strany podle mého předvedli nejlepší výkon, udělám to i tentokrát. K Toncarovi bych přidal v útoku hrajícího Pavla Brzobohatého. Přidržel míč, byl aktivní v nabíhání a přihrál na dvě branky.

Hoši děkujeme!!!

 

Průběh hry:

17´ – Hojdekr 0:1

29´- Mráz 0:2 

39´- Hubáček 0:3

71´- 1:3 Gramblička

76´- 1:4 Mráz

89´- 1:5 Toncar